Bericht aan team 5

Beste leden van team 5. Jarenlang waren jullie het Volendam van SVO. Voor de jongere lezers. De voetbalclub Volendam had in het verleden jarenlang een reputatie om een seizoen na promotie naar de eredivisie van onze vaderlandse voetbalcompetitie direct weer te degraderen en vice versa. Zo ook dit team dat jarenlang heen en weer ging tussen 4e en 5e klasse. Als bestuur proberen we altijd onze kampioenen een klein beetje in het zonnetje te zetten. Zodoende heb ik jarenlang minimaal 1 * per jaar bloemen uitgereikt aan de leden van dit team. Tijdens de laatste keer dat ze kampioen werden in de 5e (’t was december 2012) heb ik ze gezegd dat we de bloementraditie alleen voor dit team gingen aanpassen. De nieuwe deal was dat de heren bloemen zouden krijgen wanneer ze aan het einde van het seizoen zodanig hadden gepresteerd dat ze het seizoen er na in de zelfde klasse zouden spelen. De heren raakten zo gemotiveerd van deze suggestie dat ze er in voorjaar 2013 direct voor zorgden niet terug te hoeven naar de 5e klasse. Afspraak is afspraak, het leven is hard. De heren werden in de 4e klasse in een keer kampioen en dus geen bloemen.

Inmiddels is team 5 halverwege haar eerste verblijf in de 3e klasse. 5 wedstrijden waarin 50 punten te verdienen waren leverden 1 heel punt op. Het gerucht gaat de wedstrijden van dit team ook steeds snel klaar zijn, bij gebrek aan 5e games. Het ziet er dus naar uit dat we als bestuur een goede deal gemaakt hebben. Immers degradatie dreigt en dus weer geen bloemen………

Ik heb nu wel wat met dit team te doen. We moeten ze als vereniging steunen vind ik. Het zal toch niet zo worden dat ze de competitie eindigen met 10 gespeeld en 2 punten……

Dus een verzoek aan allen. Steun ze, voorzie ze van tips, applaudisseer bij elk punt. Team 5 ga in extra training. Om een bekende voetbaltrainer te citeren “we willen Juichen!!!!!”. Dit seizoen bloemen zal lastig worden. Ik kom ze volgend seizoen met plezier brengen als jullie er in de vierde wel in blijven….